Puslapio šriftas yra vienas iš veiksnių lemiančių vartotojo patirtį puslapyje. Naujienlaiškiuose šriftas taip pat nemažiau svarbus. Netinkamai parinktas teksto stilius gali atbaidyti vartotoją nuo patekimo į puslapį, o tai reiškia ir nuo pirkimo. Kita vertus, kitaip nei internetiniai puslapiai, pašto programos turi gana daug apribojimų parenkamiems šriftams, todėl šiame įraše – truputis informacijos apie tai.

Kokie yra apribojimai?

Daugelis pašto programų rodo tik keletą „saugių“ šriftų ir tuos, kurie yra įrašyti vartotojo kompiuteryje. Jei laiške panaudosite kurį nors iš nepalaikomų šriftų – vartotojas matys vieną iš parinktų pašto programos:

• Arial;
• Verdana;
• Helvetica;
• Georgia;
• Tahoma;
• Lucida;
• Trebuchet;
• Times New Roman.

Pašto programų, kurios palaikytų daugiau įvairių šriftų yra nedaug. Tai yra Outlook.com, Outlook 2000, Apple Mail ir mobiliųjų telefonų su iOS bei Android sistemomis pradinės aplikacijos (išskyrus Gmail programėlę). Žinoma, parinkti šriftai bus matomi ir paspaudus laiško peržiūros nuorodą internete.

Kitų šriftų galimybė

Kita vertus, kai kurie šriftai, turi labai panašius atitikmenis. Todėl, net jei parinktas šriftas yra nerodomas, skirtumas yra labai minimalus. Kuriant laiškus Omnisend sistemoje, galima rinktis ne tik iš visose programose palaikomų, tačiau taip pat ir iš keleto kitų šriftų. Jų atveju, gavėjams yra rodomas nustatytas atsarginis šriftas, kuris yra labai panašus į parinktąjį. Omnisend galite rinktis iš tokių šriftų:

Šriftas Atsarginis  Atsarginis 2
PT Sans Verdana Arial
Source Sans Pro Verdana Arial
PT Serif Georgia
Open Sans Verdana Arial
Playfair Display Georgia
Ubuntu Verdana Arial
Roboto Verdana Arial
Oswald Verdana Arial
Dosis Verdana Arial
Raleway Verdana Arial

Taigi, jei nematote parinkto šrifto savo pašto programoje – tai dar nereiškia, kad nemato ir jūsų gavėjai. Turite klausimų ar pasiūlymų dėl šrifto? Rašykite – gintare.ragelyte@nfq.lt.

Domitės marketingo el.paštu naujienomis?
Prisijunkite prie mūsų ir gaukite naujienas skirtas specialiai el.parduotuvėms kartą per mėnesį!
Ačiū už prenumeratą.
Įrašykite savo el.pašto adresą!!
El.pašto adresas neteisingas. Patikrinkite.
Kažkas ne taip! :(